Formula MM 2012

Täna oli meil peale eilset tormi-puhkepäeva esimesed finaalsõidud mis kirja läksid. Enne sõite olid päris päris paljud kahtlemas kas panna 11 või 12 puri. Mina valisin 11 purje ja 1s– uime. Merele jõudes oli selge et powerit jääb väheks ja nii minust suurte purjedega üle sõideti. Viskasin kohe paudi ära ja sain puhtas tuules edasi sõita. Jamaks läks jälle  üleval märgis kui tuul segati ja päris paljud märki välja ei läinud. Allatuules ja teise krüssuga sain mõned kohad tagasi võidetud,ning  siis selle viimase allatuulega saigi minu jaoks MM läbi.  Mina sõitsin vasakuga alumisse märki ja prantslane tuli paremaga. Mina andsind prantslasele teed ja viimasel hetkel otsustas tema ka mulle teed anda. Tulemuseks oli päris korralik pauk. Karjusin kohe protest ja ajasin end lauapeale, kuid lauapeale jõudes tundsin vasaku jala reielihases päris tugevat valu. Kui olime kokku põrganud siis hüppas tema laud täis hooga nagu lainepealt õhku ja otse mulle reide. Käisin kaatri juurest läbi ja andsin teada et protestin ja tulin kaldale ära. Päris valusalt kulges see kojusõit, kuid kuidagi sain asjad kaldale lohistatud. Teise sõitu ma seega ei läinud. Kaldal olles oli käia isegi valus. Pausi ajal panin jalale külma peale ning Vincent laenas mulle valuvaigistit. Võtsin 2 tükki sisse ja läksin proovima 3-4 sõitu läbi sõita, kuna vastasel juhul poleks mul võimalus heastamist saada kui ma protesti peaks võitma. Päris raske oli sõita kui 1 jalaga suurt midagi teha ei saa. Vasaku halsiga sain kuidagi moodi hakkama, kuid paremaga triibutasin külgtuules sest tagumise jalaga lauda ei saanud suruda et vastutuult sõita. Iga kord kui laine pealt laua lendu viskas ja maandus käis valu jalast läbi. Startisin teistest 10 sekki hiljem et vältida igasugust kontakti kellegagi. Kui rajal kellegagi teed ristusid võtsin juba varakult hoo maha et ei tekiks üldse võimalust kokkupõrkeks. Sellele vaatamata ei lõpetanud ma viimasena vaid täpselt Erno ees. Teine sõit läks põhimõtteliselt samamoodi ja koht kuhugi tahaotsa tuli. Kaldal oli mind aga ootamas protestimine. Läksin õigeks ajaks kohtunike ruumi, kuna aga prantslast veel ei olnud istusin seal 10 minutit kohtunike vastas. Kes klõbistas pastakaga, kes luges reegleid- ühesõnaga päris korralik praadimine 10 minutit. Rääkisime siis oma lood kohtunikele ära ja peale seda pidime ootama ikka väga kaua kuni otsus vastu võeti. Lõpptulemus oli see,et mina võitsin, kuna esimese manöövri tee andmiseks tegin mina ja tema  oma eesõigust ei kasutanud ja hakkas ka teed andma aga alles peale mind.  Sain heastamise aga viimaste sõitude keskmise, mille olin läbi valu sõitnud.  Mitte et prantslasel sellest veel vähe oleks, oli tal veel üks protest teise eestlasega, ja mitte et see veel vähe oleks oli tegu samuti saarlasega, ehk siis Niine protestis seda sama prantslast. Minuteada ka Urmas võitis, nii et päris kehva päev prantslasele.

Kahju et siis MM nii kiirelt läbi sai, sest see esimene kehva finaalsõit mis meil oli, olin ma umbes 15 kohal ja sellest oleks võimalik olnud ka paremini sõita…. Ju siis ei pidanud see aasta paremini minema. Peale minu oli veel ka nii mõnelgi kõval sõitjal kehva sõit. POL-10 tegi stardis avarii lätlasega ja sai samuti veidi viga, DEN-111 GER 220 ei sõida üldse millegipärast ja kõige tipuks oli vist elu kõige hullem päev  ISR-1, kui tal läks uim, poom, käsi jalg puruks ja sellega kadusid kaugele kaugele ka maailmameistri lootused.

Aga ühesõnaga mina ise olen terve, kui välja arvata sinine jalg. Järgmine aasta ehk õnnestub oma kiirust ka realiseerida. Tervitused Saarde ja Eestisse !