EM-i kokkuvõte

Aega läks aga lõpuks sai see EM ka paberile kirja. Alustaks kõigepealt sellest miks iga päev blogi ei kirjutanud? Põhjuseid on tegelikult mitmeid aga põhiline on see, et võisteldes kahes klassis korraga on õhtuks selline väss peal et ei viitsi isegi arvutit lahti võtta. Aga parem hilja kui mitte kunagi.
Kui EM-ile minnes oli minu põhieesmärgiks kindlalt foil, siis kuidagi läks nii et lõpuks sõitsin ikkagi mõlemat. Nagu teada siis max lubatud sõitude arv võistluse kohta on 15. Ei mäletagi enam millal viimati 15 realselt täis sai. See kord aga sai ja mitte ainult formulale vaid ka foilile, nii et need kes mõlemat klassi sõitsid said 30 sõitu. Slallimehed naeravad ainult selle peale, aga kursisõidus ei kesta 1 sõit 4minutit vaid 20. Seega 5 sõitu päevas on praktiliselt sama mis 25 slallis- ehk siis päris väsitav.
Kõigepealt võistluskohast- võistluskeskuseks oli hubane jahtklubi, ilmad olid soojad, soe vesi, iga päev puhub, suhteliselt sile… AGA… täiesti ebarealne kuidas tuul keerutas. Ütleks et hullem kui pirita kirdekas. Ühel halsil võis kurss erineda 30-40kraadi,tuul oli puhanguline nagu maatuul ikka, rääkimata siis sellest et kord võitis kalda alt, kord merelt, kord raja keskel. Mitte midagi ei saanud aru, sest mingit loogikat selles tuules polnud. Lihtsalt sõitsid kuhugi poole ja lootsid et veab. Kohati oli nii et mõnest sai 3 korda sõidu jooksul mööda kihutatud. Kuna mulle pole kunagi sellised tingimused sobinud ning justkui mina olin alati seal valel poolel siis ei jõudnud ära kiruda seda kohta. Sellised tingimused soosivad häid ja enesekindlaid sõitjaid, ning vahe tuleb kohe väga selgelt välja. Mina polnud paraku kumbagi. Foil on alles uus ja arenev klass, nii et eks kõik alles õpivad, kuid minul oli seis eriti keeruline. Esiteks olen foili sõitnud vaevu pool aastat, mis pole just liiga pikk aeg. Teiseks olen treeninud üksi kodus ja kui põhitõed saab nii selgeks, siis kiiruste ja nurkade osas on täiesti tume maa- üksi kodus võib ju kiirus hea tunduda aga võistlustel saab õige pildi ette. Kolmandaks tuli mul testida uut foili. Paar päeva enne võistlust sain esimest korda proovida pikema fusioga foili, mis tundus kohe parem kui lühike. Paraku olid ilmad tuulised, nii et sain ainult paar korda väga tugeva tuulega sõitmas käia, ning testimisest midagi välja ei tulnud. Seetõttu toimus kogu testimine võistluste käigus, ning kuna iga päev oli 2-3 foili sõitu järjest siis vahepeal midagi muuta ei jõudnud. Seega iga päev samm korraga. Põhjus miks esimese päeva järel olin kolmas, on lihtne- sõidud toimusid väga tuulise ilmaga ja päris selget pilti kiirustest ei saanud, ning võitis see kes püsti jäi. Võiks arvata et seis läks iga päevaga järjest paremaks, aga paraku nii polnud. Need keerutavad maatuuled ajasid juhtme ikka täiesti sassi ja keeruline oli aru saada, kas asi on lihtsalt ebaõnnes või foilis. Kokkuvõtteks on mul ikkagi hea meel, et lõpuks sain asjad paika ja liikuma. Viimases sõidus, kus start midagi erilist ei olnud, suutsin esimesena ülesse märki jõuda. Allatuules aga piisavalt kindlust polnud, et vajutada, nii et panin kolari ja lõpetasin sõidu 6. Igaljuhul väike positiivne noot võistluse lõppu, mis on olnud suht pettumus. Kindlasti on mul veel väga väga palju õppida ja sättida, aga selge on see, et ega keegi veel püüdmatus kauguses pole.
Kui nüüd formulast rääkida, siis jah, pole aasta aega seda sõitnud, aga kui esimesed sõidud ära tegin, siis ei tundunudki nii hull seis ja mõtlesin et proovin. Iga päevaga läks seis järjest paremaks, ning kuigi esimesed olid üsna kaugel siis tulemused läksid järjest paremaks. Ainult viimane päev jäi veidi kripeldama. Oli vaikne tuul, ning kuna ma võtsin ainult 11.0 kaasa siis oli veidi keeruline. Sain küll hea stardi ja hea esimese krüssu, ning tundus, et võin esimeste seas(kui mitte esimesena) märki jõuda, aga enne märki jäi tuult vähemaks, ning väikse purjega ei vedanud välja. Teise krüssuga isegi võtsin tagasi,kuid viimane allatuul oli tuul päris otsas, ning kaotasin oma 5-6 kohta kindlasti, mis tähendas omakorda üldarvestuses ühe koha võrra langemist.
Ühesõnaga väga väsitav ja keeruline võistlus oli. Samas sai palju sõita mis on alati hea, sest parim trenn ongi võistlus.