Foili Euroopakad

Täna algas Poolas, Puckis formula ja foili euroopakad. Kohale tulime Tristeniga 2 päeva varem ja mõlemad päevad puhus päris palju. Tekkis kohke küsimus et mis purjed üldse regada, sest esimesteks võistluspäevadeks on tugev prognoos, samas nädala teine pool peaks olema vaikne. Lõpuks jäi ikkagi 7.9-8,6-9,3. Esimeseks päevaks oli prognoos 20+knotsi. Hommikul skipersil väideti et puhub 14kn, mille peale kõik ainult muigasid. Ilma igasuguse kõhkluseta panin 7,9 kokku ja läksin veidi varem vette. Liiga palju tuult just polnud aga vähe ka mitte. Esimeses stardis läksin pin-endist ja sõitsin rahulikult oma sõitu- nurka ei saanud, kiirus oli normaalne. Ülemises märgis oli punt üsna koos- mina u6-7. Allatules sain hea hooga veidi ette poole, kuid krüssus jälle sama jama, ning kukkusin uuesti tahapoole. Lõpuks olingi seal 6.koha peal. Veidi sättisin asju ja läks järgmine. Grammi oli nagu parem aga ikka sama seis et ülesse ei saa. Seekord oli aga tuult veidi rohkem ja kuidagi suutsin nii palju kiirusega kompenseerida et lõpuks ennast 4.sõita. Viimaseks sõiduks oli tuul juba päris raju- 25knotsi kindlasti, puhangud ilmselt rohkemgi. Nüüd hakkas juba paljudel raskeks minema. Kui krüssus väga palju ei kukutud siis allatuul oli ikka hull. Selliseid kräshe võis seal näha et jube. Üritasin rahulikult kindlapeale sõita ja mitte kukkuda, ning esimeselt ringilt tulingi 2-3. Poolakas ei saanud aga kohe sealt märgi juurest ülesse ning tänu sellele segas ka mind piisavalt palju et vajusin alla. Suht kehva koht kus olla, eriti veel kui krüssuga probleeme on. Ei hakanud ratast leiutama ja sõitsin oma sõitu- üleval märgis jälle poolakaga koos2-3. 100m saime sõita kui käis kõva pauk ning selline katapult et veepilv oli 2-3m kõrgusel. Nii juhtub kui foiliga ülbeks minna- mina sõitsin samal hetkel chikenis ja trapetsist väljas, tema küljeaasades. Edasi oli vaja ainult mitte kukkuda ja rahulikult lõpuni sõita. Enne alumist märki pidi Preiss peaaegu sisse käima, aga kuidagi suutis end esimesena finishisse saada. Kokkuvõttes minu sõidud 6-4-2 ja kokkuvõttes 3. Tulemus ju väga hull ei olegi aga sõiduga kindlasti rahul ei saa olla. Eks peab homseks natuke varustust sättima et ülesse ka saaks.
Peale kolme foili sõitu oli väike paus ja siis läks formula. Üldse ei tõmmanud merele. Esiteks oli juba kerge väss peal foilist. Teiseks puhus seal ikka väga palju ja ega see formula eriti lõbus ei ole sellise ilmaga. Lõpuks panin ikkagi 10.0 kokku ja läksin proovima. Startisin jälle pin endist ja triikisin ilma nurgata ülesse poole- kuna tuul oli nii tugev siis kannatas kiirusega sõita küll. Ülemise märgi peale pautisin üllatavalt hästi. Mida märgi poole seda rohkem hakkas aga vastu keerama. Lõpuks olin märgis u4, kuigi oleks… mis seal ikka, sest allatuul oli korralik ellujäämine- vastaschikenis ja ilma trapetsita. Mõned kohad andsin ära aga all märgis Steveiga koos. Ei saanud kohe nurka ülesse ja jäin segatud vette. Kogu krüss kulus allatuulest taastumisele ja järgmiseks allatuuleks valmistumiseks. Üleval märgis Tristeniga koos, kui kaater lihtsalt lambist ette sõidab. märk oli triivima hakanud ning kaater asendas märki- okei arusaadav, aga miks sealt kõrvalt teine kaater lihtsalt risti ette tuli? Kuna mul pole see formula siin nii tähtis siis kisasin natuke nende peale, aga kahjuks nad ei õppinud midagi. Sõitsin rahulikult finishisse ja sealt otse kaldale. Sellistes ellujäämis tingimustes võib end ühe päevaga ribadeks sõita, nii et sõidan parem ühte klassi ja korralikult. Tundus muidugi et tuult oli ka juba 25kn keskmiselt, puhangud vast 30. Tegelt oli päris hea et ma rohkem ei sõitnud, sest see mis järgmises sõidus toimus, oli lihtsalt ebanormaalne. Nagu ma juba mainisin, siis need kaatri tegelased ei õppinud midagi… Peale järgmist starti avastati et märgid olid triivima hakanud ning ostustati kaatriga neid paika sättida. Osad said märgi kätte, osad pidid kaatrit taga ajama, kuna vahepeal oli paat märgis ning kaater sõitis sellega ringi. Täiesti ajuvaba! Kes tegi lisapaute, kes tuli lihtsalt maha sellise jama peale. Igaljuhul oli enamus rahvast päris pahased.
Loodetavasti on homme juba rahulikum , nii et on nii võistlejatele kui ka korraldajatele lihtsam, ning saame korraliku sõidupäeva!